• UberPeople.NET - Independent community of rideshare drivers. It's FREE to be a person and enjoy all the benefits of membership. JOIN US! CLICK HERE

DamirB

New Member
eto ... vidiš druže tito ti se stvarno najeo neke čudne bunike :smiles:
Nije bolest sve što boli :smiles:
Već kad lupetaš kaži ti meni točno po kojem to zakonu je uber ilegalan ?
hint: zakon o prometu čl 14 stavak 1 uglavnom spominju :smiles:
e sad ti pročitaj taj zakon pa mi objasni gdje se tu spominje uber , bla-bla car ili neki drugi sistem ?

josip broz

New Member
Kakva vam je to nova usluga na aerodromskoj pisti, drugovi? Ubererlajns? Ajmo kladu : oce vas u srijedu ukinut ili ne? Ja mislim da nece, previse ste ulozili u poso i radnike i sezonu i naplacali se novinara i politicara da vas sad ukinu. Morali bi onda ukinut sami sebe ovi u vladi i saboru i na panti tako da ste sigurni sto se toga tice,bar do jeseni, dabogda grijesim ali bojim se... A i opustio bi ionako pust grad jer lijepo mi je vidit vas kako tumarate naokolo ili odmarate malo na jagicevoj pumpi dvojica, trojica. Vidim i butkovica ste uvatili za jaja. Jaki ste, jedino vam najvisa instanca preko bare malo kiksa. To znate da smo trevis i ja burazi? Iz istog sela kraj Budjejovica tamo di pivu rade? Piva je vrh, jedino je trevis uvijek vise naginjao prašcima pa nije bas razvio neku socijalnu svijest. Malo ste digli tarife ? Cuo sam i da naplacujete po glavi, je li to moguce?

DamirB

New Member
Butković nemože od sramote više vas taxijanere podržavat :smiles:
Ipak dobar vam ovaj ilegalni prosvjed ... a eto i pristojno je ispao ... sa obzirom na to kakvi ste ja sam očekivao da ćete policiju napast golim guzicama :smiles:
A šta jest jest ... treba mijenjat zakon ali tako da zabrane vas taxijanere i gotovo ... nastat će konačno mir.

Industrial

New Member
  • Thread Starter Thread Starter
Taksijaneri opet sraćkaju. Imaju problema sa dugim svjetlima kada skuže da je uber ispred njih. Valjda im se ručica zaglavi.

Industrial

New Member
Dragi uberovci, dvaput razmislite prije nego prihvatite vožnju na križanjima Gajeve i Preradovićeve sa Teslinom. Preko vikenda u noćnim satima je operirala carina u suradnji sa policijom. Akcija će se nastaviti i nadalje, proračun se mora puniti. Uglavnom, toplo vam preporučan izbjegavanje tih punktova koliko god bili privlačni za vožnje.

Pozdrav nekolicini taksističkih debila iz Gajeve, stvarno ste pravo lice uljuđene i građanske Hrvatske. Zaslužujute da vam se poravna kralježnica.

Industrial

New Member
Totalna liberalizacija tržišta.
Sada će Cammeo opet biti u problemima gdje naći nove robove, a taksijaneri će divljati po cestama.

Industrial

New Member
Laprdaju oni svašta, od odštetnog zahtjeva prema državi za nadoknadu prihoda do optužbi ministrici da je Uber pisao zakon.

SpiKerr

New Member
ajmo malo živnut ovaj dio foruma, ima nas al šutimo...
kužim nedamo matrijala ljakseranima , al ono možemo mi malo razglabat...

josip broz

New Member
Evo i ja ću rado u diskusiju, bez uvreda i razložnu, osim s bakulom jer je on pun mržnje. Šta sam vređo, vređo sam.

SpiKerr

New Member
Što se auta tiče, ima mali milion partnera koji ih nude kroz "posao" kod njih. Ali ja ti to ne bih preporučio. Možeš kao radit kod njih, na njihovom autu, sa njihovim gorivom, ali.....
Moraš biti na mreži 9,10, 11+h... ovisi o partnera o partnera.
Svašta sam čuo , ništa dobro. Osim gro nezadovoljnih vozača. Ja auto rentam iz jedne poznatije Rent a Car kuće, uvjeti su "dobri", mada može to i jeftinije....
Ali imam podršku, servis, vučnu službu, novi auto 24/7
Što se tiče porezne, tj poreza...
Ja radim , tj prijavljen sam kod Partnera na pola radnog vremena, jel tolko iskreno i radim... ovo mi je dodatni posao... sve ama baš sve poreze prireze i dodatke i osigruanja itd... sve ... lovica ide prek računa pa čak i plačam ovrhu koju imam, a u nazad 10 godina nisam jednu kunu imao da platim...

Pokušavajte se dobro raspitati za uvjete pod kojima radite za razne partnere, ima ih levata pljačkaša, debila.... rijetki su pošteni.
Ako baš treba, mogu preporučiti partnera, ali kažem na Vama je da se DOBRO informirate o uvjetima"!!!!!

Industrial

New Member
Ja radim , tj prijavljen sam kod Partnera na pola radnog vremena, jel tolko iskreno i radim... ovo mi je dodatni posao... sve ama baš sve poreze prireze i dodatke i osigruanja itd... sve ... lovica ide prek računa pa čak i plačam ovrhu koju imam, a u nazad 10 godina nisam jednu kunu imao da platim...
Ovo ti je dodatni posao, a prijavljen si na 4 sata? Negdje si prijavljen na 8 i onda kod partnera na još 4. Zanimljivo, humoristično i sasvim zakonski nemoguće. Naime, ne samo zakonski nemoguće nego i sustavno nemoguće.

Imamo balkanizirani Uber, a ovo što partneri rade vozačima je čista Cammeo shema. 12 sati smjena i tako 6 dana u tjednu. Nisam očekivao nešto posebno od Ubera jer su to sve korporacijske sheme gdje će vas se varati na šibicarski način, samo će se to zamotati u celofan. Vidim da se opako manipulira sa surgeom, pa svako malo gužva točno na obilaznici ili na močvarnim obalama Save. Neki nikada neće naučiti kada treba stati i reć ne dam više da me se guzi. Ono što mi je drago je to da su se taksisti počeli uključivati, svaka vam čast, pravi ste borci za svoju stvar.

Zanima me kakvu je kupusaru od zakona skrojio Butković, ali nekako miriši da će mnogo ekipe otpasti zbog "standarda". Sretno ekipi koja će na sezonu, samo pamet u glavu jer će se lokalci reorganizirati, prošlu sezonu im se uzeo dobar dio kolača.

Industrial

New Member
Malo, pomalo svi uberovci postaju taksisti. Novi zakon je tu, sada još pravilnici, a onda harač državi za 3 kn po km -25% provizije. Nekak mi se čini da to baš i ne bu išlo. Jedino me veseli što će sada otpasti minijaturni auti i krame.